Wyjście uczniów gimnazjum na spektakl „Legenda o Czarciej Łapie”

16 stycznia 2014 roku wszyscy uczniowie gimnazjum wybrali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego na spektakl zatytułowany „Legenda o Czarciej Łapie”. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, na jakie wychodzimy w ciągu roku. Grała w nim bowiem nasza koleżanka - Agnieszka Siwek z klasy II A.

 

Razem z dwojgiem młodszych przyjaciół Agnieszka grała jednego z wesołych diablików- Fafułę. Była to jedna z ważniejszych postaci. Oprócz niej w inscenizacji brało udział czworo licealistów oraz kilkoro dorosłych aktorów.

 

Akcja całego przedstawienia rozgrywała się w średniowieczu, w naszym rodzinnym mieście - Lublinie. Główny bohater, ubogi Wojtek i jego Matka, zostają wtrąceni do więzienia, za coś, czego w rzeczywistości chłopiec nie uczynił. Dzieje się tak, ponieważ chciwy Szlachcic przekupuje Sędziów. Chce on bowiem zagarnąć ziemię Wojtka dla siebie. Sam Diabeł sprzeciwia się tak niesprawiedliwemu wyrokowi i go zmienia, zostawiając na ławie sędziowskiej odcisk swojej czarciej łapy. Wszystko kończy się dobrze, sprawiedliwości staje się zadość, syn z matką wychodzą na wolność.

 

Inscenizacja starej lubelskiej legendy w wykonaniu młodych aktorów była bardzo udana. Wartka akcja, mnóstwo piosenek, bajeczne kostiumy, pomysłowe dekoracje, humor i przezabawna rola Fafuły - temu przedstawieniu niczego nie zabrakło.

 

Myślę, że nikt z nas tego spektaklu nigdy nie zapomni.

 

/Aleksandra Małaj kl. II A/